Dhe, ndërsa çmimet e biletave sezon kanë qenë të ngrira për sezonin e ardhshëm, Tottenham Hotspur Trustit mbështetësit ‘lëshoi ​​një deklaratë ku shprehnin biletat ndeshje merak ditë do të kushtojë përkrahësit jashtë pas vendimit për të rritur koston.

Dhe, ndërsa çmimet e biletave sezon kanë qenë të ngrira për sezonin e ardhshëm, Tottenham Hotspur Trustit mbështetësit ‘lëshoi ​​një deklaratë ku shprehnin biletat ndeshje merak ditë do të kushtojë përkrahësit jashtë pas vendimit për të rritur koston. Spurs janë aktualisht të tretë në Premier League, një pikë përpara rivalëve të Arsenalit dhe të përballet me Liverpoolin tjetër, pasi nuk fitoi në katër ndeshje në Premierligë.

Megjithatë, gjatë asaj drejtuar klubit të arritur në Champions League çerek-finale, duke mposhtur Borussia Dortmund dy në shtëpi dhe larg për të prodhuar një kravatë të gjitha-England kundër Manchester City.
Chelsea dëshiron të sjellë në Zinedine Zidane si menaxher për të zëvendësuar nën-presion Maurizio Sarri, sipas raporteve.

Klubi janë thënë të jetë e gatshme për të hendek shefin e tyre italiane pas vetëm tetë muajsh në krye, me një rënie mes të sezonit Duke parë Blues kaloj të gjashtë në tabelën e Premier Ligës. 3 Sarri është me të vërtetë duke luftuar në Chelsea dhe është favorite për të shkarkuar Sarri ka humbur edhe mbështetjen e dhomat e zhveshjes pas një sërë shpërthime në ekipin, me lojtarët thuhet se duke u lënë ‘habitur’ nga bosi ‘zgjedhjen e ekipit.

Sipas Sun, ka po rritet mbështetje në hierarkinë Chelsea për ish-Real Madrid trajnerin Zidane për të ardhur në Stamford Bridge për të ndihmuar të kthehet Blues kthehet në një superfuqi evropiane. Raporti pohon se bisedimet mes drejtuesve të lartë kanë avancuar këtë javë mbi të, kur ata duhet të bëjnë lëvizje të tyre, me poshtëruese 6-0 dajak e së dielës në Manchester City sinjalizuar fillimin e fundit për sundimit të shkurtër Sarri së. mjaft e pabesueshme rekord Zidane Champions League, duke marrë reale për një tre tituj të njëpasnjëshme evropiane rekord-thyer, është një barazim i madh për bordin Chelsea.

46-vjeçari është ende ende për të marrë një punë që kur u largua nga Bernabeu në maj. 3 Zinedine Zidane ka fituar nëntë trofe në vitet e dy-dhe-a-gjysmë si menaxher Real Madrid Zidane është me sa duket shumë i etur për të marrë përgjegjësinë e një klubi Premier League, dhe ka qenë i lidhur shumë me zëvendësuar Jose Mourinho si menaxher i përhershëm i Manchester United.

Por me Ole Gunnar Solskjaer tani në krye të konkurrojnë për atë rol, Chelsea besojnë se kanë një mundësi për të parakohshme deri Fituesi i Kupës së Botës Zidane. Emërimi i tij do të ishte një lajm i shkëlqyer për kërkimin e klubit për të mbajtur të mbajë Ylli i Eden Hazard.

Sprovë belg ka idolized Zidane që kur ai ishte një djalë dhe ardhja e tij mund të bindë Hazard për të qëndruar dhe për të nënshkruar një marrëveshje të re, në mes të lidhjeve me një lëvizje të mega-parave në Real Madrid. 3 A emërimin Zidane çelësi për të mbajtur Eden Hazard në Chelsea?

Ndërkohë, raportet në Spanjë pohojnë lojtarët Chelsea janë të hutuar nga Team Sarri-së këtë sezon, dhe duan N’Golo Kante për të lëvizur përsëri në pozicionin e tij natyral që mbajnë në mesfushë. Fituesi i Kupës së Botës është konsideruar si një nga më të mirë, nëse jo të mirë, mesfushori mbrojtëse në planet, por është zhvendosur në një pozicion më të avancuar këtë term për të bërë vend për verë nënshkruan Jorginho.

Prania francezi në frontin e pasme e katër ka humbur kazino kumar në internet rëndë. FUNDIT PREMIER LEAGUE lajm nuk messing rreth Claude Makelele herë premtuar për të vënë legjendë Barcelonës në spital shumë i sjellshëm Man United për të paguar Molde £ 1 milion pas emërimit të marrin masa menaxherët e Premier Ligës Ole Gunnar Solskjaer i përgatitur për të marrë ekipet jashtë fushës në rastet e racizmit ‘ai është bërë BIT e TIJ ‘Ish-shefi i Scotland thotë se ai do të japë, Adam Johnson një “shans të dytë” të jetojnë në talkSPORT West Ham vs Everton: koment të veçantë, koha e kick-off dhe lajmeve ekipi këndoni ajo Mëso fjalë për këngën Manchester Unitedit Ole Gunnar Solskjaer së fundi bosi Arsenal sjell lajmin e mirë për Denis Suarez herë Ndryshimi Si stadiumet më të portreti futbollit kanë ndryshuar gjatë viteve Blues yjet janë gjithashtu të prirur për të riu Callum Hudson-Odoi që t’i jepet më shumë kohë lojë, frika klubi mund të humbasë yllin e saj ndritura ri në Bayern Munich.

Sarri ishte i pamposhtur në 12 ndeshje e tij të parë në krye në Stamford Bridge, pasi arriti shkarkua, Antonio Conte verën e kaluar, por fillimi i tij i fortë e ka nxjerrë në dritë në javët e fundit. Ai ka marrë Chelsea në finale të Kupës Carabao kundër Man City fund të këtij muaji, por hierarkia Blues janë më të interesuar në kualifikimin në Ligën e Kampionëve, e cila ka marrë një pikiatë pas back-to-back rënda larg mposht në Bournemouth dhe City.

Ireland krah shtëpie Sean O’Brien është lënë jashtë skuadrës për ndeshjen e tyre të Kombeve Gjashtë kundër Francës të dielën. Britanikët dhe irlandeze Luanët njeri, 32, të vënë në një performancë nën-par gjatë 26-16 fitores marrët Irlandës ndaj Italisë në Romë.

2 O’Brien në veprim për Irlandë kundër Italisë muajin e kaluar Josh Van Der Aviator ka filluar në vend të tij në openside, ndërsa aftë-përsëri Garry Ringrose do të shfaqë në qendër jashtë me Robbie Henshaw ende duke u ndeshur me një këmbë të vdekur. Ndërkohë, Iain Henderson kthehet pas telashe gisht bllokohet dhe CJ Stander në numrin tetë.

Munster star Stander pësoi një mollëz keqe thyer në hapjen-fundjavë 32-20 humbjen Irlandës në Angli në Dublin, por ka shëruar shpejt për të hap prapa në ekipin e shefit të Joe Schmidt. Rugby LAJMET E FUNDIT mohoi “Kjo është një punë ambasador ‘- Trajneri i Anglisë Eddie Jones ka asnjë interes në rolin Lions RUGBY SHQYRTUES saraçenëve dhe Gloucester marr fitore si Worcester buzë betejë me lojtar i ekipit Bristol Itoje shkarkon Angli Udhëheqja thashethemet dhe hedh peshën prapa Farrell LEADER Danny Cipriani mbështetur për kapiten Angli në Kupën e botës në Japoni nga koha Adrian Durham do të tregojë Shaun Edwards përdor talkSPORT për të ofruar informacion mbi të ardhmen e afërt ne mund të bëjmë lavdia e Kupës së botës ende mirë brenda mundësive për Anglinë, këmbëngul Joe Marler aktivizoj Uri Geller: “mendja ime fuqitë mund të kthehet në Angli në luftë kishin pushtuar kampionëve Rugby World Cup ‘Warren Gatland do të jetë në listën për Anglinë punë, thotë Lawrence Dallaglio Irlanda kanë restauruar të gjitha armët në dispozicion të mëdha pas një mix-dhe-ndeshje line-up për të marrë italianëve, me kapitenin Rory mbrapa më të mirë në lavire dhe Cian Healy gjithashtu duke filluar në loosehead prop.

Schmidt ka konfirmuar lëshim O’Brien ishte në formë, me shefin Irlandës ngacmuar nga Van Der Aviator duke filluar në prapa-rresht. “Me Sean, Jack Conan do të të jepet mundësia kundër Skocisë dhe ai nuk ka marrë atë, kështu që ne të kërkuar për të dhënë atij mundësinë. “Josh Van Der Aviator nuk na lë në baltë në të gjitha. Pra, kjo është një mundësi e përkryer për të vënë atë përsëri në atje, kështu që ai është shumë i etur dhe të gatshëm për të shkuar. “. Kjo përzgjedhje është në lidhje me dhënien e pak më shumë mundësi, madhe që të ketë CJ kthehet në atje, James Ryan, Rory mirë” 2 Joe Schmidt ka vendosur të largohet O’Brien jashtë skuadrës për të përballen me Francën në Aviva Stadium Schmidt shtuar: “Jack Conan ishte fillimisht për shkak të fillojë kundër Skocisë, kështu që ne të kërkuar për të dhënë atij një mundësi për të marrë përsëri në me një këmbë në derë dhe të tregojnë se çfarë ai mund të bëjë nga pankina. “Dhe për të përhapur mundësi përsëri në prostitutë dhe në prop. “Si tunduar si ishim me Tadhg Beirne, ai është vetëm një grimë të fytit të vogël të kësaj jave vijnë nga lëndimi.